UUS RAAMAT ILMUMAS!Olen valmis kirjutanud oma teise raamatu "Minu Leelo"
See on raamat ema rollist oma haige tütre elus. See on autobiograafiline. Olen sellesse pannud kogu oma hingevalu mõningate traumeerivate sündmuste pärast seoses tütre haigusega. Ma lausa pidin selle raamatu kirjutama ja kirjutamine mõjus mulle teraapiliselt. Loodan, et ka minu lugejatele, kellel on sarnaseid kogemusi, mõjub see positiivselt ja lohutavalt, kuna raamatus on ka rõõmsaid hetki. Saate siin lugeda esimest peatükki minu raamatust "Minu Leelo"

Soovituskiri toimetajalt

  Soovitus
  Soovitan toetada Virve Saare kogemusraamatu „Minu Leelo“ väljaandmist. Raamatu käsikiri räägib emaarmastusest. Avades keerulist teemat, kirjeldab autor siiralt aastatepikkusi vastakaid kogemusi ja väljakutseid koos tütrega, kellel on diagnoositud skisofreenia.
Autobiograafiliste episoodide kirjeldustesse põimitud hetkemõtted toovad läbi kogu teose esile ema sisemise kasvu oma haige tütre toetajana. Varem ühe raamatu avaldanud ja pikemalt maalimisega tegelenud kirjanik on teksti illustreerima valinud ka viis söejoonistust.
Esile saab tõsta käsikirja elujaatavat tooni, mida annab edasi tekstikatkend: „Vaatasin teda kõrvalt diivanil istumas. Milline ilmekas nägu tal on – kulmud kõrgel, avali pilguga, silmad selged ja sinised, nägu mõtlik. Just niisugune tütarlaps nagu minu pildil, mille joonistasin Leelost, kui ta oli umbes kaheksa-aastane. Ma polnud ammu teda sellisena näinud. See hetk jäi mulle mällu kui midagi helget ja väärtuslikku, mida süvendas teadmine, et see kõik on ajutine.“
Maalikunstniku tunnetusega kirjanik kirjeldab tekstis kauneid loodusmeeleolusid Eesti paigus, peamiselt Lääne-Virumaal. Tänumeelsed sõnad on autoril öelda kaaskodanikele, meedikutele ja sotsiaalvaldkonna töötajaile, kelle abi ja toega on ta õppinud leidma endas rahu ja tugevust ning aktsepteerima olukorda, jäädes armastavaks pereemaks kõigi oma järeltulijate jaoks.
Pakkudes lootusrikast perspektiivi, näitab autor, kuidas oma pereliikme erivajadusest lähtuvalt luua igapäevaelus helgeid hetki nii oma lähedastele kui iseendale.
Väga erinevatel lugejagruppidel on selle raamatu abil võimalik paremini mõista erivajadustega inimesi ja nende lähedasi, kes on täiesti tavalised kodanikud meie kõrval, meie ühiskonnas.
Autor Virve Saar kirjutab raamatu „Minu Leelo“ tagakaaneteksti kavandis kindlalt: „Lugejatele lohutuseks võin öelda, et alati ei ole kõik nii lootusetu, ikka leidub mõni seik, mis päeva paremaks teeb. Tuleb vaid leida oma tee.“ Lugupidamisega Siiri Metsamägi (toimetajanimega S. Rattiste
Loe lisaks

Tagasiside

Tagasiside raamatuesitlustelt on olnud väga positiivne. Olen saanud palju kiidusõnu lugejatelt. Neile on meeldinud kõigepealt kaanekujundus, mis on raamatut kätte võttes esimene emotsioon. On meeldinud lihtne sisukäsitlus ja samas mahlakas esitlusviis ja ka see, et saab olla otse sündmuste keskel, mis on niivõrd kaasahaarav, et ei saa raamatut käest panna. Nii mõnedki on selle ühe õhtuga läbi lugenud.
Loe lisaks

Raamatu esitlused raamatukogudes

Minu raamatud on jõudnud juba paljudesse raamatukogudesse. Olen teinud raamatuesitlusi Vinnis, Rakveres ja Sõmerul. Tulemas on veel 24.aprillil Haljala raamatukogus
kl 15.30 ja 3.mail Viru-Nigula valla raamatukogus kl 17.00
Loe lisaks

Arhiiv